piątek, 28 sierpnia 2015

CHILDCHOOD
Pamiętacie może, gdy byliście mali, żyliście beztrosko z dnia na dzień, czas i zegarek nie istniały, a życie było jedną wielką sielanką? Ja pamiętam. Większość przez mgłę, ale pewne sytuacje, przeżyte chwile oraz rzeczy wyryły trwały ślad w mojej pamięci. Wiem, że nad ustami mam bliznę po ospie, a na czole maleńką dziurę.. bo gdy byłam dzieckiem przewróciłam się na drodze i uderzyłam w kamień. Pamiętam, gdy biegłam rowem i przez przypadek.. połknęłam muchę. Pamiętam, jak z braćmi i sąsiadami bawiliśmy się w berka czy chowanego.  Każdy z nas ma jakieś miłe wspomnienia z tych czasów i uśmiecha się sam do siebie, gdy przywołuje je w swoich myślach. Co mi się kojarzy z dzieciństwem? Wiele rzeczy, które dziś dzieci uważają za wzięte z kosmosu czy też z epoki kamienia łupanego. "Dzisiejsze" dzieci mają komórki, tablety, xbox'y i wiele wiele innych wynalazków. Gdy ja byłam dzieckiem budowało się domki w lesie, grało w berka, siedziało pół dnia w piaskownicy i lepiło zamki z piasku, grało na Pegasusie, jadło gumy Turbo, zbierało żetony z Pokemonami i piło oranżadę za 40 groszy. Robiło się wiele zwykłych-niezwykłych rzeczy, kolana były zdarte, nogi poobijane, ale mimo to było się najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Bajki były zwykłe i proste, ale były prawdziwymi bajkami. Pamiętacie Gumisie, Tabalugę, Smerfy, Rumcajsa, Krecika, Muminki, Myszkę Miki? Ale te dawne ich wersje, nie te współczesne. Tak, to były czasy. W moim domu jakimś cudem zachował się Batman, czyli konsola do gry. Ma kilkanaście lat, ale tak - sentyment do niej jest ogromny. Pamiętam trzy moje ulubione gry.. Mario, Tanki i Contrę. Oczywiście było ich o wiele więcej.. na słynnych dyskietkach. Kusi mnie, by zorganizować sobie wieczór z grą i dyskietkami, by choć na chwilę przywołać dzieciństwo. Tak, tak.. oczy mi się świecą na samą myśl o tym.

A Wam z czym kojarzy się dzieciństwo?

4 komentarze:

 1. Karteczki! Do tej pory je gdzieś mam :D I jeszcze skakanie przez gumę, zupa z błota i pierwsze playstation i gra w Spyro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartki do segregatora, no przecież. Jak mogłam o nich zapomnieć. Trzeba było mieć duże i małe, by być prawdziwym kolekcjonerem.

   Eh, to były najlepsze czasy :D

   Usuń
 2. Karteczki górą :) Gry na Amidze jak i pierwszym playstation. Metal tazo ! No i pyszne szyszki miodowe, którymi zajadałam się na przerwie w podstawówce. : D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam te szyszki, były pyszne! Miały chyba żółto zielone opakowanie? :D

   Usuń

Archiwum bloga