niedziela, 6 września 2015

DUBAJ


Jakiś czas temu zaczęłam mieć zajawkę na Dubaj i wszystko co z nim związane. Przeczytałam sporo artykułów i obejrzałam wiele filmików. Szczególnie moją uwagę przyciągnęła tam nowoczesna architektura, budownictwo, zagospodarowanie miasta. Owszem, roi się tam od wielkich, wysokich gmachów, połaci betonu i murów, jednak to wszystko przeplata się z przepięknymi pasami zieleni, fontannami, trawnikami, palmami.. a to wszystko ciekawie się uzupełnia i tworzy idealną całość. W "poznaniu" Dubaju bardzo pomogły mi nagrania pewnej Polki pochodzącej z Wrocławia, a obecnie mieszkającej w Emiratach. Ma na imię Marcelina, w sieci znana jest jako Marcy Shan. Ma swoją stronę na facebook'u zatytułowaną "Marcy Shan - Życie w Dubaju", natomiast na youtube ma swój profil, dodaje tam wiele filmików w których oprowadza nas po Dubaju, podaje cenne informacje i ciekawostki. W ten sposób przybliża nam życie w tym mieście, a chcącym zawitać w Dubaju pomaga się w nim skutecznie odnaleźć. Tematyka tych filmików jest bardzo szeroka, możemy dowiedzieć się co i gdzie jeść, co zwiedzać, gdzie najlepiej się zatrzymać, gdzie chodzić na imprezy, a nawet gdzie można kupić nowy, a zarazem tani samochód. Z Marcy możemy zwiedzić podwodne ZOO, wyjść na Burj Khalifa (828 metrów!), czy przejechać kolejką (Monorail) na Palm Jumeirah (czyli sztuczną wyspę, która ma kształt palmy). Jeżeli ktoś chce poczuć się jak w Dubaju to zapraszam na profil Marcy na youtube. Naprawdę warto tam zaglądnąć. 

Przy okazji zachęcam do wejścia na profil (pozwolę sobie nazwać po swojemu) autostopowych podróżników na facebook'u, czyli "Plecak Wspomnień". Tam chłopaki opisują swoją podróż autostopem do Dubaju, która w obecnej chwili należy już do przeszłości. Szacun, szacun! Kto wie, może i ktoś z Was po obejrzeniu i przeczytaniu tych relacji zapragnie ruszyć autostopem w świat.

Pozdrawiam Was gorąco, 
Kinga

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe, a wiesz Kingo że Ci autostopowicze do Dubaju do studenci AGHu, którzy co roku jeżdzą autostopem w ciekawe miejsca? :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga